ОБИРАЙТЕ З РОЗУМІННЯМ

ПРО КОКОСОВИЙ СУБСТРАТ

Кокосовий субстрат використовується у всьому світі як середовище для вирощування різних культур гідропонно та безгрунтово. Він чудово приживається в розплідниках, теплицях, при розмноженні та насаджені рослин.

Найкраща альтернатива торфу

Чи можете ви уявити собі середовище для вирощування, яке забезпечує чудову аерацію, дренаж та утримання води, при цьому володіючи сильними протигрибковими властивостями та будучи екологічно чистим?

Ці властивості є реальністю вирощування в кокосовому субстраті, а його переваги на цьому не зупиняються:

 • Кокосовий субстрат розкладається дуже повільно і може використовуватись повторно протягом багатьох циклів вирощування.
 • Високий катіонний обмін забезпечує легке засвоєння поживних речовин корінням рослин
 • Верхній шар субстрату швидко висихає, що значно знижує ймовірність грибкових інфекцій
 • Поки верхній шар висихає, решта субстрату залишається вологою завдяки високій (40%) водоутримуючій здатності
 • Кокосове волокно зберігає хороші мікроорганізми, такі як гриб триходерма, і захищає рослини від шкідників, бур’янів та бактерій
 • Кокосова волокно може утримувати об’єм води у 8-9 разів більший своєї ваги
 • Субстрат не тріскається і не уваджується, зберігаючи свій об’єм
 • Кокосова койра (волокно, витягнуте з кокосової лушпиння) та кокосова стружка, які формують кокосовий субстрат, є відходами кокосової промисловості. Таким чином, кокосовий субстрат не шкідливий для планети та навколишнього середовища, на відміну від торфу.
 • Кокосове волокно на 100% відновлюється і не сприяє вирубці лісів
 • Високий коефіцієнт затримки повітря (22%) запобігає перенасиченню середовища та дефіциту кисню кореневої системи
 • Субстрат кокосу має чудові дренажні властивості, що запобігає перезволоженню та загниванню коренів
 • Кокосова койра стискається блоками, що розширюється при додаванні води. Це значно знижує вартість транспортування та полегшує процес пересадки
 • Ви можете контролювати поживні речовини, pH, EC та кількість води, яку відчувають ваші рослини

Що таке кокосовий субстрат?

Кокосова койра — це органічний побічний продукт, отриманий з обробки кокосових плодів тканиною мезокарпа або лушпиння. Довгі волокна використовуються в промислових цілях, а решта матеріалів, що складаються з коротких волокон і пилу, проходять аеробне компостування. Після компостування стійкий матеріал зневоднюється і пресується в блоки для зручного транспортування. Додаючи воду, кокосові волокна збільшуються в 5-9 разів у порівнянні зі стисненим об’ємом.

Кокосовий субстрат є екологічно чистим продуктом, оскільки виготовляється з кокосової койри (волокна, витягнутої з кокосової лушпиння) та кокосової стружки, які є відходами кокосової промисловості. Він вважається найкращою альтернативою торфу сфагнум, будучи більш вигідним як економічно, так і екологічно. Кокосовий субстрат уже широко застосовується в сільському господарстві у всьому світі.

Які рослини можна вирощувати у кокосовому субстраті?

Усі рослини, що можуть вирощуватись гідропонно чи безгрунтово, чудово почуватимуться у кокосовому субстраті. Будучи інертним середовищем для вирощування, виробники можуть самі точно контролювати живлення та рН, яке отримують рослини.

Чорниця, полуниця, помідори, огірки, малина, ожина, баклажани, кабачки, перці та кавуни — це лише деякі з культур, які часто вирощуються в кокосовій койрі. Для вирощування декоративні рослини, такі як орхідеї, троянди, лізіантуси, гвоздика, гербера, тюльпани та бромелія, також часто використовують кокосовий субстрат.

 

ЦІКАВО ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ?