Кокосовий субстрат має одну дивовижну властивість, яка виділяє його серед інших середовищ для вирощування: в сузому вигляді він легко коприсується. Після тривалого висушування, кокосову койру зазвичай подрібнують і пресують у блоки різного розміру за допомогою спеціального обладнання.
Компресування субстрату дає змогу транспортувати значно більші об’єми в одному контейнері. Коли кокосовий субстрат прибуває до кінцевого пункту призначення, користувачі додають до нього воду, таким чином регідруючи та розширюючи його до кінцевого об’єму. Коефіцієнт стиснення залежить від продукту та складу, але може становити від 3 до 14 разів.
Зневоднена та спресована форма також дозволяє користувачам значно зменшити кількість ручної праці, оскільки транспортувати легкий і компактний субстрат навколо плантації чи теплиці набагато легше, ніж субстрат у сипучому та об’ємному вигляді.
Кількість води, що необхідна для повної регідратації спресованого субстрату з кокосової койри, становить близько 70% від його кінцевого об’єму. Однак точна кількість води залежить від придбаного продукту. Ми надаємо нашим клієнтам докладні посібники щодо регідратації кожного з складів, розмірів і типів субстрату.
Звичайно, койра має високий рівень солей, таких як натрій, калій і хлорид. Деякі рослини дуже чутливі до великої кількості цих солей, тому відповідна обробка необхідна перед висаджуванням. Миття койри допомагає позбавитися деяких солей, трохи знижуючи EC (електропровідність), але не допомагає в зниженні концентрації цих речовин всередині самого субстрату. Через високу катіонообмінну здатність (CEC) кокосової койри і потрібна додаткова буферизація.
Як правило, високий CEC середовища для вирощування дуже корисний для рослин. Це означає, що середовище має багато обмінних резервів і легко обмінює катіони між цими резервами та розчином субстрату. Завдяки цій властивості, резерв поживних речовин допомагає рослинам при низькій концентрації поживних речовин. Однак, ця здатність завдає проблем, коли резерви обміну переповнені шкідливими для рослини солями. Так кокосова койра може затримувати кальцій, магній та інші корисні елементи, що робить їх недоступними для рослини протягом тривалого часу.
Цю проблему дуже легко вирішити за допомогою буферизації середовища вирощування з кокосової койри розчином кальцію (Ca) і магнію (Mg). Буферування знижує концентрацію калію і натрію в субстраті до мінімуму, замінюючи їх на кальцій і магній в резервах обміну. Це легко зробити прямо на плантації, і ми надаємо нашим клієнтам повну підтримку та рекомендації щодо процесу буферизації. Крім того, ми постачаємо вже забуферену продукцію як у стисненому, так і в розсипному вигляді, яка вже готова до використання та висаджування рослин.